Szukaj:

Korzystne ubezpieczenia majątkowe możemy nabyć w jednym z punktów towarzystwa

Nie każdy kierowca wie, do czego służą wszystkie rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli OC, AC i NNW. Swego czasu firmy ubezpieczeniowe i nadzór ubezpieczeniowy (UFG) lobbowały, by kursy na prawo jazdy uzupełnić o kwestie ubezpieczeń.

Każdy właściciel pojazdu musi wykupić OC. Jeśli w trakcie kontroli drogowej oka że się, że samochód nie jest ubezpieczony, kierujący otrzymuje mandat (jego wysokość zależy od rodzaju pojazdu), a policjant zatrzymuje dowód rejestracyjny. Może też zarekwirować pojazd. O fakcie braku ubezpieczenia OC informowany jest również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. OC pokrywa koszty ewentualnego wypadku spowodowanego przez kierowcę, np. naprawę samochodu i rehabilitację poszkodowanych.

Od kradzieży samochodu poza ubezpieczeniem AC chronią też majątkowe" href="http://www.ubezpieczenia.prawoonline.com/">ubezpieczenia majątkowe . Choć z reguły są one pomyślane dla obiektów użytkowych i budynków mieszkalnych. Pokrywają koszty usuwania skutków określonych w umowie, np. zniszczenia dachu, włamania, kradzieży, powodzi, pożaru, huraganu, gradobicia, itp.

Pojazd oraz siebie, swoją rodzinę i cały majątek można ubezpieczyć w dobrym towarzystwie ubezpieczeniowym, które ma kompleksową ofertę obejmującą: ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia społeczne, a właściwie jego emerytalną część (w postaci Indywidualnego Konta Emerytalnego).