Szukaj:

Dobra integracja pracowników i udane spotkania firmowe

Kiedy pracodawca zatrudnia nowych pracowników, właściwie niewiele o nich wie. Trudno jest przecież domyślić się, jaki jest dany człowiek i co naprawdę potrafi, wyłącznie po krótkiej rozmowie kwalifikacyjnej. Dlatego pracodawca zawsze ufa własnej intuicji. Z czasem pozna swojego pracownika na tyle, by wiedział, czy nie popełnił błędu, zatrudniając go. Ale ważna jest także odpowiednia integracja pracowników. Tylko dzięki niej zespół będzie zgrany.

Każdemu pracodawcy

A zintegrowany zespół to połowa sukcesu. Dlatego właśnie każdemu pracodawcy zależy na tym, by jego pracownicy lubili się, mieli podobne zainteresowania, a także poglądy oraz umiejętności. A w jaki sposób najlepiej się poznać? Przy wspólnej zabawie. W czasie pracy nie ma czasu na wymianę poglądów, więc organizuje się spotkania firmowe. Typowo integracyjne oczywiście. Mogą to być impreza w klubie przy alkoholu i muzyce, partyjka szachów, bilard czy też wyjazd integracyjny - kilkudniowy.

Im dłużej potrwa takie spotkanie, tym lepiej dla pracowników, będą oni mieli czas na to, by dobrze się ze sobą zapoznać. Jeżeli pracodawca chce zorganizować wyjazd kilkudniowy na takie imprezy firmowe, dobrze, by zaproponował swoim pracownikom opcję zabrania ze sobą rodziny. Wtedy będą czuli się pewniej. Zazwyczaj na koniec roku szkolnego - gdy przypada urlop, pracodawcy organizują wyjazdy wakacyjne, za które pracownik nic nie płaci. Lub też kolonie dla dzieci pracowników albo dzieci z ich rodzin. Udowodniono, że pracownik, który dobrze czuje się w grupie osób, z którą przebywa, pracuje znacznie lepiej niż ten, który czuje się odrzucony przez grupę.