Szukaj:

Telemarketer może łączyć pracę z nauką nawet w systemie dziennym

Pierwsza opiera tym, telemarketer

W zależności od przyjętego kryterium telemarketing można podzielić na wychodzący i przychodzący. Ten pierwsza polega na tym, że telemarketer dzwoni do osób, które mogłyby być zainteresowane oferowanym produktem czy usługą.

Przykładowo pracownik działu reklamy danego czasopisma telefonuje do firm motoryzacyjnych, salonów z propozycją zamieszczenia przez nich ogłoszenia w dodatku motoryzacyjnym albo na stronach tematycznych.

Sytuacji konsument kieruje

Telemarketing przychodzący odwraca role inicjatora rozmowy i adresata. W tym przypadku to klient zwraca się do pracownika z prośbą o udzielenie informacji o ofercie lub składa zamówienie na wybrany przez siebie towar bądź usługę (np. kupuje abonament medyczny lub rezerwuje wizytę u lekarza).

Grupą docelową jednej są korporacji

Telemarketing instytucjonalny kierowany jest do firm, samorządów, instytucji i innych osób prawnych, natomiast telemarketing indywidualny skupia się na pojedynczym kliencie. Często w ramach jednej firmy funkcjonują dwa zespoły odpowiedzialne za wsparcie sprzedaży drogą telefoniczną. Grupą docelową jednej z nich są firmy, a drugiej - ludzie.

Telemarketing wewnętrzny polega na wykonywaniu opisywanych czynności, ale w stosunku do obecnych lub byłych klientów danej firmy - osób, które miały lub mają z nią kontakt biznesowy. W przypadku telemarketingu zewnętrznego pracownicy starają się pozyskać nowych klientów, spoza dotychczasowego kręgu.

Oferty zatrudnienia kierowane są młodych

Telemarketer jest zawodem wymagającym, ale to świetny sposób, żeby zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe. Oferty pracy kierowane są zarówno do młodych, jak i dojrzałych osób. Niekiedy jest to praca zdalna.