Szukaj:

Porady prawne udzielane przez prawnika mogą dotyczyć intercyzy

Może przygotowywać umowy intercyzy

Porady prawne świadczone przez prawnika przydają się, gdy chcemy sporządzić intercyzę, czyli zmienić majątkowy ustrój panujący w małżeństwie. Intercyza jest sporządzania przez notariusza - urzędnika publicznego mianowanego przez ministra sprawiedliwości. Nikt inny nie może przygotowywać umowy intercyzy, ponieważ będzie ona nieważna.

Dzisiaj łatwiejsze aniżeliby kiedykolwiek

Jednak zanim dojdzie do podpisania umowy warto poprosić o porady prawne. Dzisiaj jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Nie trzeba bowiem szukać kancelarii, poświęcać czas na dojazd - można wysłać zapytanie mailem albo skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie biura.

Rozwodu, intercyzy, kupna dystrybucji

Porady prawne online cieszą się dużą popularnością, ponieważ jest to wygodna metoda konsultacji, komunikacji i pozyskiwania fachowej, bardzo przydatnej w życiu wiedzy. Porady prawne udzielane w ten sposób mogą dotyczyć każdego zagadnienia, np. rozwodu, intercyzy, kupna i sprzedaży nieruchomości, sporządzenia testamentu, objęcia lub zrzeczenia się spadku.

Prawnik specjalnym statusie

Jedno z pytań zadanych prawnikowi przez internet może dotyczyć intercyzy. Co powinna zawierać? Intercyza jest aktem notarialnym, czyli dokumentem urzędowym, do sporządzania którego uprawnienia ma jedynie notariusz. Jest to prawnik o specjalnym statusie, którego na notariusza mianuje minister sprawiedliwości.

Notariusz sporządza akty notarialne, przyjmuje na przechowanie dokumenty, pieniądze, papiery wartościowe, spisuje protokoły walnych zgromadzeń spółek, doręcza oświadczenia, sporządza poświadczenia. Zajmuje się też sprawami spadkowymi oraz pobiera opłaty za czynności cywilnoprawne i podatek od spadków oraz darowizn.